تشخیص چهره در دستگاه حضور و غیاب چگونه انجام میشود؟

فروش دستگاه های حضور و غیاب

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

تشریح نحوه شناسایی در دستگاه های حضور و غیاب تشخیص چهره

دستگاه های بیومتریک: به دستگاه‌هایی گفته میشود که می توانند ازطریق ابزارهای مختلف اشخاص را تشخیص دهند و بگوید آنها چه کسانی هستند.
یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین روش‌های شناسایی در دستگاه‌های حضور و غیاب تشخیص چهره، بیومتریک تشخیص چهره است. برنامه‌های مورد استفاده در سیستم‌های تشخیص هویت (دستگاه های حضور و غیاب تشخیص چهره) بسیار متفاوت می‌باشند ،این برنامه‌ها از الگوریتم‌های متعددی برای تعیین هویت افراد استفاده میکنند. در بعضی از این برنامه ها تمرکز بر بر آمدگی‌های درون صورت افراد و خطوط ارتباطی بین این برآمدگی ها می‌باشد ،در بعضی دیگر از الگوریتم ها روابط فضایی بین برخی نقاط خاص صورت (مانند ابرو و لب) مورد بررسی قرار میگیرد و ...

با توجه به اینکه این الگوریتم ها در سرعت و دقت شناسایی افراد تاثیر به سزایی دارند ، هیچ شرکت بازرگانی از جمله شرکت ZKT روش دقیق الگوریتم شناسایی خود را فاش نمیکند و در سمینارهای دانشگاهی خود، فقط کمی از کلیات الگوریتم خود را برای دانشجویان و علاقه مندان شرح میدهد.
در نهایت با توجه به تجربه شخصی اینجانب ، روند تشخیص چهره در دستگاه های حضو و غیاب ZKTeco با سرعت و دقت بسیار بالا انجام میگردد ولی باید به این نکته توجه داشت که نور محیط تاثیر مستقیمی در سرعت و دقت این شناسایی دارد و به همین دلیل نیز شرکت ZKT در دفترچه راهنمای این دستگاه ها متذکر شده است که "این دستگاه ها باید در محیط بسته indoor نصب گردند"

باید توجه نمود که دردستگاه های حضور و غیاب تشخیص چهره دیگر ایرادات مربوط به سختی شناسایی اثر انگشت دیده نمی شود ( گاهاً در محیط های مختلف و با توجه به محیط کار و یا کارگاه اثر انگشت افراد کثیف و یا چرب می باشد و دستگاه تشخیص اثر انگشت نمی تواند انتخاب مناسبی برای این محیط ها باشد)
امیدواریم این مقاله مورد پسند واقع شده باشد.

اشتراک در خبرنامه

ورود کاربران

تماس با شرکت نانو تکنیک

لوگو

  • telدفتر اصفهان : ۳۵۲۳۴۳۲۰ - ۳۵۲۳۴۲۲۰ - ۰۳۱
  • emial این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
Scroll to Top